REKRUTACJA PRZYJĘĆ DO KLASY I W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Zasady_rekrutacji_do_kl_I.-1.pdf
wniosek_o_przyjecie_do_kl._I-1.pdf
Zasady_rekrutacji_do_kl_I.-1.pdf
wniosek_o_przyjecie_do_kl._I-1.pdf
Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
SKAKANIE TO PRZEDNIA ZABAWA!
5 marca 2018r. uczniowie klas V i VI przetestowali Park Trampolin GO_JUMP . Nie da się ukryć- to najlepsze miejsce do skakania w Krakowie.
Różnorodne możliwości zabawy rozbudzają kreatywność, a wykwalifikowani instruktorzy nie tylko przeprowadzają rozgrzewkę, ale też dają wskazówki dotyczące korzystania z trampolin i dbają o bezpieczeństwo.
Hala Jump World podzielona jest na kilka stref, dostosowanych do różnego rodzaju aktywności. W każdej z nich czekają inne atrakcje i możliwości.
M.Hoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach informuje, że zajęcia lekcyjne dla klas 1-7 w drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 odbywać się będą od godziny 7.30. O ewentualnej zmianie godzin pracy szkoły rodzice będą informowani na bieżąco.
Pytania do konkursu wiedzy pożarniczej można znaleźć pod linkiem http://chomikuj.pl/malgosia144/pytania+do+konkursu+wiedzy+po*c5*bcarniczej . Etap szkolny odbędzie się w środę.
Małgorzata Ryczkowska
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole w dniu 23.01.2018r.
Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.
W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały ciekawy program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem.
Na początku dla Babć i Dziadków kilka kolęd zaśpiewał chór. Następnie popis umiejętności aktorskich dali uczniowie szkolnego koła teatralnego wystawiając sztukę teatralną pt. "Opowieść Wigilijna". Po reakcji widowni widać było i uśmiechy i wzruszenie i zaciekawienie, a także podziw dla młodych artystów.
W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci i Rodzice przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Uczniowie poczuli się prawdziwymi gospodarzami szkoły. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec, teatr i skecze mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia i podziekowania za trud włożony w ich wychowanie. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w takim samym gronie.
„Do szopy, hej pasterze…”
16 stycznia, jeszcze w świątecznych nastrojach i przy pięknej, zimowej pogodzie uczniowie klas młodszych: I, II, III wybrali się na wycieczkę. Celem było obejrzenie ruchomej szopki w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jednak wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania malowniczej wsi koło Krakowa – Lanckorony. Tam uczestnicy podziwiali zabytkowe budynki z charakterystycznymi podcieniami oraz piękne widoki na okoliczne góry. Nie bez wysiłku wspięli się na zamkowe wzgórze, na którym znajdują się ruiny zamku – siedziby między innymi Mikołaja Zebrzydowskiego – fundatora klasztoru ojców bernardynów oraz dróżek w pobliskiej Kalwarii. Uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili bazylikę, wysłuchali krótkiej opowieści o powstaniu tego miejsca, o misteriach oraz o jednym z wielkich pielgrzymów kalwaryjskich czyli Karolu Wojtyle. Jednak największe zaciekawienie wzbudziła szopka . Przypomina ona miasteczko tętniące życiem. Wiele elementów jest ruchomych, co wzbudziło podziw dla projektantów i budowniczych. Po odpoczynku i zakupieniu pamiątek uczestnicy udali się na Górę Żarek czyli Górę Ukrzyżowania, gdzie oprócz kaplic oglądano także pustelnię św. Heleny.
W świetnych nastrojach uczniowie wrócili do domów.
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom , gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców oczekując na radosne Święta.
Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach 14 grudnia 2017 roku, gdzie odbyło się XVI Spotkanie Oddziałów Przedszkolnych „Radosne Oczekiwanie 2017”.
W spotkaniu wzięło udział 176 przedszkolaków z 10 szkół naszej gminy. Były to dzieci ze : Szkoły Podstawowej nr.2 w Kaszowie z p. Jolantą Srokosz, Szkoły Podstawowej nr.1 w Kaszowie z p. Magdalena Piotrowską, Szkoły Podstawowej w Rącznej z p. Agnieszką Klimek, Szkoły Podstawowej w Liszkach z p. Joanną Wawro, Szkoły Podstawowej w Piekarach z p. Elżbietą Necką, Szkoły Podstawowej w Kryspinowie z p. Karoliną Ludwikowską, Szkoły Podstawowej w Mnikowie z p. Martą Wiech, Szkoły Podstawowej w Cholerzynie z p. Adrianną Czajowską-Malczewską, Szkoły Podstawowej w Czułowie z p. Sylwią Herman oraz gospodarze spotkania dzieci 5-6 letnie ze Szkoły Podstawowej w Jeziorzanach z paniami Anną Kasztelewicz – Królik i p. Anną Kłaput.
Po przywitaniu wszystkich zebranych przez p. dyrektor Grażynę Grandę i organizatorów Annę Bujak i Annę Kasztelewicz – Królik, każda z grup zaprezentowała jedną kolędę lub pastorałkę, a dzieci z oddz. przedszkolnych z Jeziorzan wystawiły Jasełka.
Występy przedszkolaków oglądali wyjątkowi goście: p. wójt gminy Liszki Paweł Miś,
p. dyrektor Grażyna Granda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cholerzynie p. Jolanta Lipiarz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Piekarach p. Maryla Malucha- Kapusta , zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Mnikowie p. Beata Bień, przewodniczący Rady Rodziców SP w Jeziorzanach p. Marcin Doniec, Nauczyciele i Rodzice.
Mali wykonawcy zachwycili wszystkich zebranych swoimi umiejętnościami śpiewania tradycyjnych kolęd jak i współczesnych pastorałek. Gromkie brawa mogły oznaczać tylko jedno, że występy bardzo się podobały.
Na zakończenie tak mile spędzonego czasu przyszła pora na podziękowania . Wszystkie przedszkolaki, panie nauczycielki przygotowujące dzieci oraz zaproszeni goście otrzymali świąteczne upominki.
Pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom, zaproszonym gościom świąteczne życzenia jak również pochwaliła małych i dzielnych przedszkolaków za piękne występy i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Następnie wszystkie dzieci i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Obecna na uroczystości p. dyrektor Jolanta Lipiarz zaprosiła przedszkolaków na XVII Spotkanie oddziałów Przedszkolnych do Szkoły Podstawowej w Cholerzynie.
Anna Bujak
W środowy poranek 10 stycznia uczniowie klasy czwartej i piątej wyruszyli na nieco inne lekcje niż na co dzień. Postanowiliśmy „przenieść się w czasie”- poznać i zobaczyć Kraków sprzed kilkuset lat.
Wydawać się może, że to nic trudnego wystarczy tam pojechać. To prawda trzeba pojechać i się troszkę postarać. Zapomnieć o smartfonach, komputerach, samochodach. Oczami wyobraźni zobaczyć naszą byłą stolicę pełną straganów, przekupek, rzemieślników. Zobaczyć jak wyglądali i żyli nasi praprzodkowie.
Pomocne w tym zadaniu okazało Muzeum w podziemiach Rynku Krakowskiego.
Podziemia Rynku są wyjątkowym miejscem, w którym mogliśmy dowiedzieć się fascynujących rzeczy na temat Krakowa. Muzeum prezentuje historię Rynku Głównego oraz całego miasta od czasów średniowiecznych. Zwiedzając muzeum, mogliśmy nie tylko poznać interesujące fakty z historii grodu, ale też dotknąć blisko tysiącletnich pozostałości starego miasta. Ekspozycja leży około 4 metry pod poziomem współczesnego Rynku, gdzie znajdują się autentyczne mury, drogi i przedmioty, odkryte podczas prac archeologicznych
Do głównej sali ekspozycyjnej wchodzi się przez ekran z mgły wodnej. Na nim wyświetlane są animowane scenki ze średniowiecza. Przez chwilę można się poczuć jak na targowisku. Na wyciągnięcie ręki widać pełne towarów kramy, jakaś kobieta niesie kosz z owocami, a mężczyzna wyglądający na złodziejaszka szuka sposobu, jak dorwać się do sakwy przechodzącego obok bogacza. W tle kaznodzieja nawołuje wszystkich do pokuty.
Na obrazie się nie kończy, bo z ukrytych głośników słychać, jak handlarze zachwalają swoje towary: "Kup pan koszyk", "Skrzynie z dębiny!", "Pierścienie w dobrej cenie!", "Złoto miękkie, najwyższej próby", "Najlepszej jakości jedwab pani, wspaniały na suknię! Wenecki...". Trwa to około minuty, po czym stojący obok strażnik zapraszającym gestem kieruje zwiedzających w głąb mgielnego ekranu. Z gęstej mgły wyłania się przestrzeń muzeum.
Odtąd każdy krok ma znaczenie. Wkraczamy na szklaną podłogę, pod którą rozciąga się plastycznie uformowana mapa handlowych powiązań Krakowa z resztą Europy z XV wieku. Gdy stajemy nad Tatrami, z głośnika wydobywa się wycie wiatru. Krok dalej Kraków, a w uszach hejnał. Noga nad morze, a w głośnikach szum fal i skrzek mew. Ekrany dotykowe wbudowane w kolumny podpierające strop przedstawiają początki handlu i jego rozwój przez wieki.
Następny odcinek podziemnego muzeum przybliża nas do czasów najazdu tatarskiego z 1241 r. Znowu, jak wtedy, spłoną dwie chaty, ale tym razem będzie to tylko laserowa inscenizacja.
Z kolei na ogromnym dotykowym ekranie można będzie przejrzeć kilkusetstronicowy kodeks Behema, czyli powstały w 1505 roku dokument Krakowa zawierający treść nadanych mieszczanom przywilejów.
W multimedialnej podziemnej ekspozycji są też dwie makiety. Na jednej z nich zobaczyć można Kraków XV-wieczny. Do tego pojawi się jeszcze sześć obrotowych cyfrowych hologramów przedstawiających m.in.: kościół Mariacki i Sukiennice z XVI wieku. Tej technologii nie ma jeszcze w żadnym muzeum w Polsce.
Jakby tych pomysłów było mało, w podziemne muzeum wpada światło słoneczne dzięki zaprojektowanej naprzeciwko bazyliki Mariackiej fontanny w formie wielkiego kryształu. Oprawę muzyczną wystawy ułożył norweski kompozytor Biosphere.
Kilkuminutowe filmiki autorzy nazywają pigułkami historycznymi. Wyświetlane na specjalnych ekranach mają przeprowadzać zwiedzających przez kolejne części wystawy.
Przejście przez ślepą ścianę
Dwie ze ślepych ścian muzeum dzięki technologii 3D wyglądają tak, że mamy złudzenie ciągnących się przez wiele metrów dróg. Zaś ludziom o słabych nerwach serce pewnie podskoczy do gardła, gdy nagle staną oko w oko ze strażnikiem - co z tego, że wyświetlanym z projektora? - gdy fuknie znienacka: "A ty tu co? Pozwolenie jest? Nie rozumiesz, co się do ciebie mówi?! Do you speak English?" Strażnik podłączony jest do czujnika reagującego na ruch.
To tylko powierzchowny opis tego co widzieliśmy. Jedno jest pewne. Teraz już wiemy jak wyglądał Kraków przed wiekami. Nad naszymi przodkami mamy taką przewagę, że wiemy jak wygląda także dzisiaj…
,,GÓRA GROSZA’’ w naszej szkole.
Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.
Tradycją w naszej szkole stało się już, że w listopadzie, uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe.
Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Także w tym roku , w okresie od 24.11.17r do 2.01.2018 r . rozpoczęliśmy wielką zbiórkę ,,grosików” na rzecz dzieci z domów dziecka. Na terenie szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji i celach zbiórki.
Do ozdobnego , wykonanego przez Alicję Przebinda pudła klasy składały opisane słoiki z groszami.
Nad całością akcji czuwała p. Marzena Hoły – opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej.
Górę grosza usypaliśmy 4 stycznia na apelu .Przed nami liczenie groszy. Wkrótce podamy ile groszy uzbieraliśmy , i jaką to stanowi kwotę.
Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji.
Po raz kolejni pokazaliście, że możemy na was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych.
Jesteście wspaniali!
Dnia 15 grudnia 2017 r. uczniowie kl.VII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, w ramach projektu "Losy Żołnierzy Polskich pisane miłością do ojczyzny", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. W muzeum im. Gen. Emila Fieldorfa Nilla wzięli udział w warsztatach pt. "Tajeminice Żołnierzy Wyklętych". W parku Jordana przeszli przez Galerię Wielkich Polaków XX w., zatrzymując się przy pomnikach "Żołnierzy Wyklętych". Na zakończenie oglądali film o życiu rotmistrza Witolda Pileckiego i otrzymali koszulki okolicznościowe z symbolami narodowymi.
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące. Pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości. Serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, satysfakcji i wielu sukcesów życzy Dyrektor szkoły wraz z Nauczycielami
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się
do akcji Gwiazdka dla zwierzaka.
Zebrano ponad 53 kilogramy karmy
dla kotów i psów.
konserwy dla kotów |
5,9 kg |
konserwy dla psów |
16,75 kg |
sucha karma dla kotów |
3,4 kg |
sucha karma dla psów |
28,2 kg |
razem: 54,25 kg
Zebraną żywność przekazano
Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
przy ulicy Rybna 3 w Krakowie.
UWAGA!
Trwa akcja
GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA BEZDOMNIAKA.
W tym roku, do 18 grudnia zbieramy karmę dla psów i kotów (suchą oraz w puszkach). Wszystkie dary przekażemy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3 w Krakowie.
Przyłącz się do akcji!
Dyskoteka Andrzejkowa
„Święty Andrzeju daj mi znać , co się ze mną będzie dziać”
Dnia 30 listopada swoje urodziny obchodzi Andrzej. Według starej tradycji w noc z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy Andrzejkowe.
W naszej szkole, jak co roku , z inicjatywy Szkolnej Rady Uczniowskiej , odbyła się taka właśnie dyskoteka . Najpierw bawili się najmłodsi, których wspaniale animowały uczennice klasy VII Jowita Przebinda oraz Natalia Gruca. a potem po 16.00 przyszła pora na starszych, którzy swoją część imprezy rozpoczęli od odtańczenia „Belgijki”.
Sala gimnastyczna wypełniona była uśmiechniętymi buziami uczniów szkoły podstawowej, którzy tańczyli przy rytmach disco-polo oraz muzyki pop. Królową balu- królową K wśród najmłodszych została Kornelia Przebinda z kl. II , a królem – Królem A - Kacper Górecki z kl.III. Pare królewską wśród grupy starszej stanowili : Jowita Przebinda z kl. VII oraz Jakub Musiał z kl.IV .
W przerwach działał sklepik „Złotówkoland” oraz stoiska wróżbiarskie , wróżyliśmy z bucików, z kart ( Krzysztof Królik) , z kubeczków ( Weronika Rydzyk) , ostróżyn ( p.Hoły), było lanie wosku ( Dominka Rosek, Wiktoria Nowak) , wróżby z zapałek ( Ania Rydzyk, Amelka Gruca, Alicja Przebinda) ,uczestnicy przekłuwali papierowe serce , by odczytać imię swojej sympatii lub , by znaleźć partnera na parkiet. , a jednocześnie ki wiele innych. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie . Panu Andrzejowi Rokickiemu za rozłożenie sprzętu, pani Marzenie Hoły za wystrój sali.
Nad całością imprezy czuwały panie: Marzena Hoły, Anna Bujak, Maria Milc.
Dyrektor i nauczyciele zapraszają wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się w naszej szkole we wtorek 28 listopada.
"....Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio". - Jan Paweł II
W dniu 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V. Przedstawili oni taniec z flagami. Następnie wszyscy uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne takie jak: Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie, Wojenko wojenko czy Szara piechota. Ta lekcja patriotyzmu uświadomiła wszystkim,że Polska to nasza Ojczyzna oraz to, że wszyscy musimy o Nią dbać.
Jest nas troje: Bóg, góry i ja.
Kolejny rok działalności Obieżyświat rozpoczął od wyprawy na Leskowiec – szczyt w Beskidzie Małym. 4 listopada, przy pięknej ,słonecznej pogodzie wyruszyliśmy, nowym dla nas szlakiem, od Jaszczurowej. Po wędrówce Makowską Górą dotarliśmy do schroniska . Ten fakt bardzo nas ucieszył. Chętnie zakupiliśmy drobne pamiątki, uzupełniliśmy książeczki GOT PTTK. Stamtąd, po odpoczynku, nabraniu sił wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Z punktu widokowego przyglądaliśmy się maleńkim domkom różnych miejscowości usytuowanych w dolinkach. Spacerkiem dotarliśmy na szczyt Leskowca skąd podziwialiśmy piękne widoki na pasma górskie. Następnie wróciliśmy na Groń Jana Pawła II, gdzie mieliśmy okazję podziwiać wnętrze kaplicy, której ołtarz ozdabiają słynne słowa Jana Pawła II: jest nas troje: Bóg, góry i ja oraz jego prośba : pilnujcie mi tych szlaków. Po lewej stronie ołtarza znajduje się Jego tron. Po krótkiej rozmowie z opiekunką kaplicy, obdarowani pamiątkami ruszyliśmy w drogę powrotną. Wędrowaliśmy w dobrych humorach podziwiając złotą, polską jesień.
Dzięki tej wyprawie niektórzy z nas zdobyli pierwsze doświadczenia w górskich wyprawach. Pełni optymizmu wierzymy, że damy radę zdobyć kolejne szczyty.
I takie przypadki jak wspinanie się pod górę czy konieczność pokonania strumyka nas nie powstrzymają. Co więcej: już planujemy kolejne wędrówki.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach są już pełnoprawnymi uczniami. 12 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia. W uroczystości udział wzięli: p. dyrektor szkoły Grażyna Granda, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice pierwszoklasistów, uczniowie klas I – VII oraz przyszli uczniowie , dzieci z oddz. zerowego. Po powitaniu zebranych, wychowawczyni klasy pani Anna Bujak szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy odświętnie ubrani i w pięknych niebieskich biretach wkroczyli na scenę. Następnie pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki w programie artystycznym pt. ”Witaj szkoło , witaj nasza dobra szkoło”. Zadaniem uczniów było również udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, zadanych przez ich starszych kolegów z kl. VII. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z „egzaminem”. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.
Po złożeniu ślubowania Rodzice w imieniu dzieci poprosili p. Dyrektor o dokonanie aktu pasowania pierwszoklasistów „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły...” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawcę. Następnie Dyrektor Szkoły skierowała do dzieci ciepłe i miłe słowa życząc wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły.
Następnie uczniowie klasy pierwszej zostali powitani wśród społeczności szkolnej przez uczniów kl. III i Samorząd Uczniowski. Rodzice wręczyli dzieciom kronikę klasową, która będzie upamiętniała ważne wydarzenia z życia klasy i szkoły. Na zakończenie uroczystości pierwszaki w przeddzień święta Nauczycieli złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli kwiaty. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie pierwszoklasistów z rodzicami, p. dyrektor i p. wychowawczynią.
Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Organizator uroczystości – wychowawca Anna Bujak
Segregacja - rewelacja
25,26,27 pażdziernika nie zapomnij tej daty. Przynieś do szkoły elektrograty!!!
W TYCH DNIACH ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
ORAZ MAKULATURY
Strażacy z OSP w Jeziorzanach przewiozą bezpłatnie zużyty sprzęt, po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr tel. 12 280 81 22
Powered by aSc EduPage