LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Mija 15 Rocznica Śmierci Jana Pawła II
2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, 264 zwierzchnik Kościoła katolickiego. W czasie piętnastu lat, jakie upłynęły od jego śmierci, odbyły się beatyfikacja i kanonizacja papieża Polaka. Rocznica celebrowana jest w nadzwyczajnych okolicznościach. Na całym Świecie szaleje koronawirus. Po raz pierwszy wierni nie mogą modlić się przy grobie w bazylice, bo jest ona zamknięta z powodu pandemii. Nie można też stanąć na placu Świętego Piotra. Ale społeczność naszej szkoły pamięta o swoim Patronie!!!. Dzisiaj o godzinie 21.37 każdy z nas niech przez chwilę pomyśli o Janie Pawle i wspomnieniami przywoła Jego postać.... I niech nasz Święty Patron czuwa nad nami.
INFORMACJA
W dniu 24.03.2020 r. o godz. 10.00 na drzwiach budynku szkoły zostanie podana do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2020/2021.
Jednocześnie prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych o złożenie oświadczenia woli przyjęcia dziecka w formie elektronicznej na adres sp_jeziorzany@op.pl od dnia 25.03.2020 do dnia 03.04.2020 do godz. 15.00.
Oświadczenie do pobrania
INFORMACJA
Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie.
Proszę o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i odczytywanie zamieszczanych informacji.
Dyrektor szkoły
Grażyna Granda
INFORMACJA
Szanowni Państwo Rodzice Dzieci Szkolnych i Przedszkolnych.
Informuję, że ze względów na bezpieczeństwo zdrowotne zajęcia szkolne i przedszkolne zostają zawieszone od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.
W dniach 12.03 i 13.03.2020 r. (czwartek, piątek) w szkole i w oddziałach przedszkonych będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00 - 17.00 dla dzieci i uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu.
Od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła i oddziały przedszkolne będą zamknięte.
Istotne nowe informacje będą przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego i strony Internetowej szkoły.
WAKACYJNY DYŻUR ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA TERENIE GMINY LISZKI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
INFORMACJA
UWAGA
KORONAWIRUS
Jeśli byłeś w Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu w ciągu ostatnich 14 dni i:
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.
INFOLINIA
Została uruchomiona specjalna infolinia NFZ dla wszystkich Polaków, która będzie dotyczyła spraw związanych z KORONAWIRUSEM.
Mieszkańcy całego kraju mogą dzwonić na numer
800 190 590
Sukces naszych uczniów w XVIII Gminnej Corridzie Ortograficznej
18 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej im.Św. Józefa w Kaszowie odbyła się XVIII Gminna Corrida Ortograficzna.Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Antek Dominiarczyk z klasy III, Natalia Dusik z klasy VI , Dorota Solecka z klasy VIII. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
Miło nam poinformować, że :
Antek Dominiarczyk zajął II miejsce w kategorii klas II-III.
Natalia Dusik zajęła II miejsce w kategorii klas IV- VI.
Dorota Solecka zajęła II miejsce w kategorii klas VII - VIII.
Możemy więc mówić o dominacji naszych uczniów.
Uczniowie do konkursu zostali przygotowani przez p. mgr Annę Bujak i p. mgr Martę Surówkę. Gratulujemy naszym "matadorom" i życzymy dalszych sukcesów w walce z "bykami".
OGŁOSZENIE RADY RODZICÓW
Szanowni Rodzice,
Rada Rodziców uchwaliła procentowe premie dla klas o najwyższych wpłatach na konto Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.
Odpowiednio:
-
10% zwrotu dla klas, w których wpłaty będą powyżej 80%;
-
15% zwrotu dla klas, w przypadku wpłat powyżej 90%;
-
20 % zwrotu dla klas ze 100% wpłacalnością.
Premie wypłacane będą wychowawcom klas od 25 maja do 10 czerwca 2020 r. Premia obliczana jest od wpłaconej kwoty. Uczniowie wraz z wychowawcami sami zdecydują o przeznaczeniu otrzymanej kwoty zwrotu (np. wycieczka klasowa, bilety do kina, wyjście na lody, pizze itp.).
Przypominamy, że wpłat można dokonywać w Sekretariacie Szkoły gotówką jak i na konto bankowe Rady Rodziców. KBS w Liszkach: 89 85910007 0211 0400 0060 0001
Pozdrawiamy,
Rada Rodziców
-
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I- DOKUMENTY DO POBRANIA
Dokumenty dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można również pobrać w sekretariacie szkoły
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LISZKI NA ROK SZKOLNY 2020/2021
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- 1
21 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas I-VIII. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.
Część artystyczną poprowadziła pani Marzena Hoły, a na scenie zaprezentowały się tradycyjnie wszystkie klasy. Dzieci i młodzież po kolei prezentowały swoje programy artystyczne. Klasa I zatańczyła poloneza, klasa II i III pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, klasy starsze zaprezentowały tradycyjne piosenki świąteczne i kolędy. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta z najmłodszych klas.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Granda , która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców w sali 25. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.
15 Lat z Janem Pawłem II
Zaszczyt noszenia imienia Jana Pawła II pociąga za sobą także zobowiązania. Wiedza niejednokrotnie ulega zatarciu, ale zawsze zostają wartości takie jak miłość, patriotyzm, tolerancja…
15 stycznia odbyła się w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach podniosła uroczystość. Od 4 czerwca 2004 roku nasza szkoła nosi bowiem imię jednego z najwybitniejszych Polaków w historii naszego Narodu. Swoją obecnością zaszczycił nas Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który przez 39 lat współpracował, był przyjacielem oraz dzielił radości i troski z Karolem Wojtyłą – naszym Patronem. Obecne były władze samorządowe Gminy Liszki: wójt pan Paweł Miś, pani Agnieszka Pyla – radna powiatu krakowskiego, Radni naszej gminy, pani Danuta Janas radna i Sołtys Jeziorzan, pani Małgorzata Antos Sołtys Ściejowic, panie Anna Maślanka i Izabela Kozioł – dyrektor i zastępca dyrektora GZEAS w Liszkach, Dyrektorzy i Poczty Sztandarowe szkół z terenu gminy, Poczet Sztandarowy wraz z władzami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach, Księża z parafii Jeziorzany - proboszcz Ks.dr Edward Pasteczko oraz Ks.Józef Obyrtacz, pani Beata Stępska prezes stowarzyszenia Sukces w Jeziorzanach, Przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Doniec, Rodzice oraz inni goście.
Uroczystość rozpoczęła się mszą w Kościele parafialnym w Jeziorzanach, podczas której zostały wniesione i przekazane przez Kardynała Dziwisza relikwie Jana Pawła II. Następnie po przemarszu do szkoły uczniowie i nauczyciele zaprezentowali zebranym gościom program artystyczny, który, jak podkreślał kardynał Stanisław Dziwisz był wzruszający i bliski jego sercu. Wielu z obecnych mogło osobiście poznać wieloletniego przyjaciela Papieża Polaka oraz z nim porozmawiać. Kardynał Dziwisz zwracając się do pani dyrektor szkoły Grażyny Grandy i pana Wójta Pawła Misia pochwalił i wyakcentował, że w szkołach gminy Liszki przekazywane są uczniom właściwe i pozytywne wartości ważne dla prawidłowego rozwoju młodych. Na koniec nasza Szkoła otrzymała od Księdza Kardynała piękny i oryginalny portret przedstawiający Jana Pawła II.Pan wójt Gminy Liszki przekazał całej szkolnej społeczności specjalne życzenia, a także kosz słodyczy.
Jesteśmy przekonani, że rocznicowa uroczystość długo jeszcze będzie wspominana.
62
UROCZYSTOŚĆ PIĘTNASTOLECIA NADANIA IMIENIA SZKOLE
KONCERT DLA KACPERKA RYŁKO
Święta Bożego Narodzenia
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W PIĄTEK 20 GRUDNIA
Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 7.30. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych odbędą sie spotkania wigilijne w klasach, na trzeciej lekcji uroczysty apel połączony z jasełkami.
Od czwartej lekcji lekcje i zajęcia świetlicowe będą odbywać się według planu. .
WOLONTARIAT
Lubimy pomagać – Dzień Wolontariusza w naszej szkole
5 grudnia
na całym świecie obchodzony jest
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Uczniowie z naszej szkoły również o nim nie zapomnieli.
Dzieciom i i młodzieży przypomniano na czym polega idea wolontariatu i omówiono akcje charytatywne , w których wzięliśmy udział i bierzemy do tej pory.
Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację multimedialną na ten temat przygotowaną przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej”.
Przewodniczący klas odebrali wykonane przez wolontariuszki :Dorotę Solecką i Zuzannę Świadek estetyczne skarbonki . Teraz akcja „Góra grosza” ruszy całą parą.
Szkolne Koło Wolontariatu od stycznia do czerwca 2020 roku będzie starało się sprostać nowemu wyzwaniu : AKTYWNYM PRZERWOM - trzymajcie kciuki !
Opiekun koła podziękował wszystkim uczniom za to , że solidaryzują się z wolontariuszami wykazując chęć pomocy i udziału w różnego rodzaju akcjach oraz ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Lubię pomagać” ( konkurs adresowany jest do uczniów kl.1-8 , format i technika pracy są dowolne), którego rozstrzygnięcie nastąpi przed feriami zimowymi.
Marzena Hoły
ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA W NASZEJ SZKOLE
- 5
S Z K O L N E A N D R Z E J K I 2019 !
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.
Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 28.11.2015 r. w godzinach od 15.30 - 19.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską.
Uczniowie oraz opiekunowie –panie Marzena Hoły i Anna Przebinda tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki ,a przygotowane zabawy i konkursy cieszyły się dużą popularnością.
Królową balu podczas dyskoteki dla dzieci z kl.1-3 została Magdalena Chmielewska z klasy 3 , a królem Szymon Dyda z klasy 2.
W grupie starszej królewską parą zostali : Julia Kapusta z klasy 5 i Filip Paluch z klasy 4.
Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali podczas przerwy wróżby i korzystali z dyskotekowego sklepiku.
Wszystkim uczniom , którzy włączyli się czynnie w prace Samorządu Uczniowskiego i przygotowali stanowiska wróżbiarskie składamy podziękowania
Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 8. Paweł Gdula okazał się niezrównanym DJ-em , Dorota Solecka i Zuzanna Świadek nauczyły najmłodszych BELGIJKI a Wiktoria Nowak oraz Natalia Koziara przeprowadziły tańce animacyjne.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Ufamy , że wszyscy wrócili do domów zadowoleni i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżono im tego magicznego wieczoru.Opiekunowie: Marzena Hoły i Anna Przebinda
KONKURS NA SUPER KLASĘ
REGULAMIN KONKURSU „ SUPER KLASA”
Konkurs pt. „SUPERKLASA” jest przeznaczony dla dwóch grup wiekowych uczniów naszej szkoły.
Dla klas I-III przeznaczony jest tytuł i statuetka "Super Klasa edukacji wczesnoszkolnej", natomiast klasy IV-VIII otrzymują tytuł i statuetkę "Super Klasa".
Głównym celem tego konkursu jest wprowadzenie w szkole zdrowej rywalizacji oraz dyscypliny, która ma zachęcić uczniów do starania się głównie o:
- osiąganie lepszych wyników w nauce (średnia ocen klasy),
- wywiązywanie się z obowiązku szkolnego tj. uczęszczania na zajęcia (frekwencja klasy),
- promowanie pozytywnych postaw uczniów (m.in. udział w akcjach charytatywnych i na rzecz środowiska)
Cele szczegółowe konkursu:
- kształtowanie poczucia wspólnoty szkolnej,
- uaktywnienie i integracja środowiska uczniowskiego,
- tworzenie atmosfery wspólnej pracy i zabawy,
- propagowanie współdziałania i współzawodnictwa opartego na zdrowych zasadach,
- rozwijanie osobowości, talentów i zainteresowań uczniów,
- uaktywnienie twórczego działania uczniów i promowanie ich kreatywności,
- motywowanie uczniów do osiągania wysokich wyników nauczania i zachowania,
- zaangażowanie w życie klasy, szkoły,
- budowanie poczucia odpowiedzialności jednostkowej i grupowej,
- umożliwienie jednostkom uzdolnionym wykazania się w obranej przez siebie dziedzinie,
- promowanie pozytywnych zachowań,
- kształtowanie postaw prospołecznych,
- rozwijanie aktywności uczniów i zachęcenie ich do działania na rzecz środowiska szkolnego, klasowego i lokalnego,
- zachęcanie do obcowania z literaturą,
- podnoszenie jakości pracy szkoły,
- wzbogacanie i urozmaicanie życia szkoły,
- tworzenie tradycji i wyjątkowości szkoły,
- wsparcie pracy wychowawczej w poszczególnych zespołach klasowych,
- włączenie i uaktywnienie samorządu szkolnego poprzez współpracę z komisją konkursu.
Nad całością przebiegu konkursu czuwa Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrektor Szkoły. Na wynik klasy składać się będzie praca wszystkich uczniów klasy.
Założenia ogólne:
1. Konkurs na Super Klasę prowadzi i koordynuje Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem.
1. W konkursie uczestniczą zarówno klasy I-III, jak i klasy IV - VIII naszej szkoły.
2. Czas trwania konkursu: cały rok szkolny.
3. Zwycięzcą konkursu zostaje klasa, która w rywalizacji międzyklasowej uzyska największą ilość punktów, w ciągu jednego roku szkolnego.
4. O wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez klasę.
5. Konkurs trwa cały rok szkolny, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród następuje po końcoworocznej radzie klasyfikacyjnej na zakończenie roku szkolnego.
6. Klasa, która zgromadzi największą liczbę punktów, otrzymuje tytuł Super klasy, puchar Super klasy oraz dyplom Super klasy i wychowawcy Super klasy. Jest to tytuł przechodni, w kolejnym roku mogą walczyć o niego inne klasy.
7. Tytuł i puchar Super klasy zwycięska klasa otrzymuje na jeden rok szkolny.
8. Klasa może wielokrotnie zdobyć tytuł Super klasy.
10. Punkty są przekazywane i liczone przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
11. Wszystkie sprawy sporne związane z przeliczaniem punktów rozstrzyga Opiekun Samorządu w porozumieniu
z Dyrekcją.12. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo modyfikacji regulaminu.
Punkty będą przydzielane według poniższych kategorii:
KLASY I - III
1. Frekwencja
Kryterium będzie brało pod uwagę frekwencję w I półroczu oraz w II półroczu roku szkolnego.
100- 95 % - 10 p.
94 %- 93 % - 9 p.
92% - 91% - 8 p.
90% - 88% - 7 p.
87% - 85% - 6 p.
84% - 82% - 5 p.
81% - 4 p.
poniżej 80% - 3 p.
2. Czytelnictwo
Kryterium będzie brało pod uwagę ilość wypożyczonych książek przez uczniów klasy w ciągu I półrocza i II półrocza.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 10 p., za miejsce drugie - 8 p., za miejsce trzecie - 6 p.
3. Działalność charytatywna
Kryterium będzie brało pod uwagę zaangażowanie klasy w akcje charytatywne, np. Górę Grosza.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 8 p., za miejsce drugie - 6 p., za miejsce trzecie - 4 p.
4. Działalność na rzecz środowiska
Kryterium będzie brało pod uwagę zaangażowanie klasy w działalność na rzecz środowiska, np. zbiórka zużytych baterii czy nakrętek.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 8 p., za miejsce drugie - 6 p., za miejsce trzecie - 4 p.
5. Comiesięczne przyozdobienie sali/wykonanie gazetki klasowej zgodnie z tematyką miesiąca.
Raz w miesiącu Jury składające się z członka Zarządu SU, Opiekuna SU, nauczyciela wychowania wczesnoszkolnego i nauczyciela uczącego w klasach IV-VIII będzie dokonywać oceny sal lekcyjnych i przyznawać punkty w skali 1-10.6. Udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Udział w konkursach przedmiotowych :
- szkoła : I miejsce - 10 p., II miejsce – 8 p., III miejsce – 6 p. x ilość ucz.
- powiat : I miejsce – 10 p., II miejsce – 8 p., III miejsce – 6p. x ilość ucz.
- rejon/woj. I – 10p., II- 8p., III- 6 p. x ilość uczniów
- ogólnopolskie : I miejsce – 10p., II – 8p., III- 6 p x ilość uczniów
- wyróżnienie: 4 p.
Udział w ogólnoszkolnych zawodach sportowych :
- I miejsce indywidualnie – 10p (grupowo- chł., dz.- 10p)
- II miejsce indywidualnie – 8p (grupowo - chł., dz. -8p)
- III miejsce indywidualnie -6p (grupowo – chł., dz.-6p)
Udział w zawodach powiatowych i wyższych ;
- I miejsce – 10p. indywidualnie, zespołowo
- II miejsce – 8 p. indywidualnie, zespołowo
- III miejsce – 6p. indywidualnie, zespołowo
KLASY IV – VI
1. Średnia ocen klasy
Kryterium będzie brało pod uwagę średnią ocen klasy po I półroczu oraz na zakończenie roku szkolnego (z danych zawartych w dzienniku).
średnia od 0 – 1,9 - 0 punktów
średnia od 2 – 2,99 – 2 punkty
średnia od 3 – 3,99 – 4 punkty
średnia od 4 – 4,99 – 6 punktów
średnia od 5 – 5,99 - 8 punktów
średnia 6 - 10 punktów
2. Zachowanie (średnia klasy z ocen za zachowanie)
Kryterium będzie brało pod uwagę średnią ocen uzyskanych przez uczniów z zachowania.
Ocena wzorowa = 6 punktów
bardzo dobra = 5 punktów
dobra = 4 punkty
poprawna = 3 punkty
nieodpowiednia = 2 punkty
naganna = 1 punkty
3. Frekwencja
Kryterium będzie brało pod uwagę frekwencję w I półroczu oraz w II półroczu roku szkolnego.
100- 95 % - 10 punktów
94 %- 93 % - 9 punktów
92% - 91% - 8 punktów
90% - 88% - 7 punktów
87% - 85% - 6 punktów
84% - 82% - 5 punktów
81% - 4 punkty
poniżej 80% - 3 punkty
4. Czytelnictwo
Kryterium będzie brało pod uwagę ilość wypożyczonych książek przez uczniów klasy w ciągu I półrocza i II półrocza.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 10 p., za miejsce drugie - 8 p., za miejsce trzecie - 6 p.
5. Działalność charytatywna
Kryterium będzie brało pod uwagę zaangażowanie klasy w akcje charytatywne, np. Górę Grosza.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 5 p., za miejsce drugie - 4 p., za miejsce trzecie - 3 p.
6. Działalność na rzecz środowiska
Kryterium będzie brało pod uwagę zaangażowanie klasy w działalność na rzecz środowiska, np. zbiórka zużytych baterii czy nakrętek.
Klasa, która uzyska najlepszy wynik otrzymuje 5 p., za miejsce drugie - 4 p., za miejsce trzecie - 3 p.
7. Comiesięczne przyozdobienie sali/wykonanie gazetki klasowej zgodnie z tematyką miesiąca.
Raz w miesiącu Jury składające się z członka Zarządu SU, Opiekuna SU, nauczyciela wychowania wczesnoszkolnego i nauczyciela uczącego w klasach IV-VIII będzie dokonywać oceny sal lekcyjnych i przyznawać punkty w skali od 1-10.8. Udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Udział w konkursach przedmiotowych :
- szkoła : I miejsce - 10 p., II miejsce – 8 p., III miejsce – 6 p. x ilość ucz.
- powiat : I miejsce – 10 p., II miejsce – 8 p., III miejsce – 6p. x ilość ucz.
- rejon/woj. I – 10p., II- 8p., III- 6 p. x ilość uczniów
- ogólnopolskie : I miejsce – 10p., II – 8p., III- 6 p x ilość uczniów
- wyróżnienie: 4 p.
Udział w ogólnoszkolnych zawodach sportowych :
- I miejsce indywidualnie – 10p (grupowo- chł., dz.- 10p)
- II miejsce indywidualnie – 8p (grupowo - chł., dz. -8p)
- III miejsce indywidualnie -6p (grupowo – chł., dz.-6p)
Udział w zawodach powiatowych i wyższych ;
- I miejsce – 10p. indywidualnie, zespołowo
- II miejsce – 8 p. indywidualnie, zespołowo
- III miejsce – 6p. indywidualnie, zespołowo
Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na zakończenie roku szkolnego. Przydział punktów będzie obowiązywał również za miesiąc czerwiec. Opiekun Samorządu Uczniowskiego jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji punktacji. Klasy w ten sposób będą mogły na bieżąco śledzić stan punktów i wpływać na to poprzez dopingowanie uczniów do lepszej i systematycznej pracy.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie