PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach
I. PODSTAWA PRAWNA:
- Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz.1239 ze zm.),
- Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.),
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze. zm.),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2020r. poz. 493),
- Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 567),
- Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej.
CEL PROCEDURY
Procedura ma na celu ochronę zdrowia i życia wszystkich pracowników oraz uczniów, ich rodziców/prawnych opiekunów. Zapobieganie rozprzestrzenieniu się koronawirusa (SARS-CoV-2) w szkole oraz określenie obowiązków i zadań nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców w sytuacji wystąpienia zachorowania lub jego podejrzenia.
ZAKRES PROCEDURY:
Procedura dotyczy sprawowania nadzoru nad dziećmi oraz zapobiegania rozprzestrzenieniu się koronawirusa (SARS-CoV-2) na terenie szkoły.
II. OBOWIĄZKI DYREKTORA PLACÓWKI:
- Ustala i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
- Zapewnia pracownikom środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice, płyny dezynfekujące. Płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki zapewnia również przy wejściu do szkoły oraz w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych. Umieszcza w widocznym miejscu (w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych – plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem - instrukcje do dezynfekcji rąk) instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk, zakładania i ściągania rękawiczek i maski – załącznik nr 1, 2, 3, 4.
- Umieszcza przy wejściu głównym do szkoły numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych, a także do organu prowadzącego – Gminy Liszki oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.
- Organizuje pracę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. W miarę możliwości nie angażuje w zajęcia opiekuńcze nauczycieli i innych pracowników powyżej 60. roku życia.
- Ogranicza przebywanie w placówce osób z zewnątrz. Dba o zachowanie dodatkowych środków ostrożności przy ewentualnych kontaktach z takimi osobami.
- Przekazuje rodzicom informacje o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o procedurach oraz o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do placówki poprzez umieszczenie procedur wraz z załącznikami na stronie szkoły: http://www.spjeziorzany.edupage.org
- Zapewnia pomieszczenie służące do izolacji dziecka oraz pracownika wyposażone w zestaw ochronny: maski, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Jeśli dziecko/pracownik będzie wykazywał objawy typowe dla koronawirusa (gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu) należy postępować zgodnie z procedurami na wypadek stwierdzenia podejrzenia zakażenia.
8. Zapewnia organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
9. Zapewnia codzienną dezynfekcję pomieszczeń, w których przebywają dzieci, dezynfekcję boiska, bieżącą dezynfekcję toalet, pomieszczeń sanitarno-higienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach do spożywania posiłków, dezynfekcję zabawek oraz wykorzystywanych do zajęć przyborów sportowych.
10.Jest odpowiedzialny za usunięcie przedmiotów i sprzętu, których nie można skutecznie zdezynfekować (np. pluszowe zabawki, dywany).
11. Dyrektor wyznacza pracownika szkoły, który dokonuje pomiaru temperatury dziecka/pracownika jeden raz dziennie wpisując pomiar do tabeli – załącznik nr 5.
III. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW:
- Obowiązki pracowników obsługi i administracji:
- Pracownik pracuje w rękawiczkach i dba o higienę rąk – często myje mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotyka okolicy twarzy, ust, nosa i oczu.
- Wykonując prace porządkowe pracownik wietrzy pomieszczenie, w którym pracuje.
- Zachowuje szczególną ostrożność korzystając z pomieszczeń służących do wykonywania swoich obowiązków.
- Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, blaty do spożywania posiłków i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) regularnie (po każdej grupie) dezynfekuje środkiem dezynfekującym lub wodą z detergentem.
- Wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, ciągi komunikacyjne regularnie i starannie sprząta z użyciem wody z detergentem.
- Pracownik obsługi wyznacza miejsca pozostawiania odzieży wierzchniej oraz wejścia i wyjścia uczniów z szatni z zachowaniem bezpiecznego dystansu.
- Pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
- W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki.
- Obowiązki nauczycieli prowadzących zajęcia na terenie szkoły:
- Opiekunowie zachowują dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący co najmniej 1,5 metra.
- W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki.
- Dba o higienę rąk – często myje mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotyka okolicy twarzy, ust, nosa i oczu.
- Pracuje wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu realizując zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy, konsultacje, lub zajęcia w oddziale przedszkolnym.
- Wyjaśnia dzieciom zasady obowiązujące w placówce ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem.
- Przestrzega zasad korzystania z pomieszczeń szkolnych i boiska, stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących ilości osób przebywających jednocześnie w w/w miejscu.
- Wietrzy sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- W przypadku zajęć dydaktycznych organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Podczas przerw nadzoruje uczniów.
- Organizuje wyjścia poszczególnych grup na teren boiska szkolnego tak, aby grupy nie mieszały się ze sobą – maksymalnie 2 grupy na boisku szkolnym.
- Organizując opiekę i zajęcia dydaktyczne ogranicza aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami i unika organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu lub na terenie boiska.
- Nadzoruje, by uczniowie nie wymieniali się przyborami szkolnymi między sobą.
- Nadzoruje spożywanie posiłków przyniesionych przez dzieci.
- Na bieżąco dezynfekuje powierzchnie dotykowe w pomieszczeniu, w którym przebywa wraz z dziećmi.
- Monitoruje stan zdrowia dziecka. Jeśli dostrzega niepokojące objawy choroby, postępuje zgodnie z zapisami w części VI.
- Zwraca uwagę, aby dzieci często i regularnie myły ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. Organizuje pokaz właściwego mycia rąk. Przypomina i daje przykłady.
- Nie organizuje wyjść poza teren placówki, m.in. spaceru do parku.
IV. OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:
1. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zapoznania się z Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach, opublikowanymi na stronie internetowej szkoły: http://www.spjeziorzany.edupage.org
2. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.
3. Z oddziału przedszkolnego w szkole w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
4. Zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach organizowanych na terenie szkoły, dostarczając do szkoły wniosek rodzica/opiekuna prawnego stanowiący załącznik nr 7. Komplet dokumentów (skan) rodzice/opiekunowie prawni przesyłają na adres mailowy szkoły: sp_jeziorzany@op.pl
5. Zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach organizowanych na terenie szkoły w ustalonych terminach:
Pobyt dziecka w określonych przez rodzica/opiekuna dniach w okresie:
Zgłoszenie rodzica/opiekuna prawnego:
25 V – 29 V 2020
do piątku 22 V 2020
1 VI – 5 VI 2020
do wtorku 26 V 26. Wyrażają zgodę na mierzenie temperatury dziecka.
7. W czasie pobytu w szkole nie ma obowiązku noszenia przez dzieci maseczek. Jeśli rodzice/prawni opiekunowie decydują się na posiadanie przez dziecko maseczki, są zobowiązani do przekazania nauczycielowi odpowiednich ich ilości zapakowanych w woreczku/pudełku opisanych imieniem i nazwiskiem dziecka.
8. Przestrzegają wytycznych dotyczących nieprzynoszenia zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów przez dziecko do placówki.
9. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
10. W placówce dzieci nie powinny korzystać z płynu dezynfekującego, z uwagi na potencjalne reakcje uczuleniowe, które mogą się pojawić. Zaleca się aby przebywające w szkole/ oddziale przedszkolnym dzieci regularnie myły ręce wodą z mydłem, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
11. Tylko rodzice/opiekunowie prawni bez objawów choroby zakaźnej mogą przyprowadzać dziecko do szkoły i je odbierać. Jeżeli w domu dziecka przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji, nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły/ oddziału przedszkolnego.
12. Rodzice/opiekunowie prawni oddają dziecko pod opiekę wyznaczonemu pracownikowi przed wejściem do placówki – nie wchodzą na teren szkoły. Wejście do szkoły/ oddziału przedszkolnego sygnalizują dzwonkiem umieszczonym przy drzwiach zewnętrznych. Rodzice/ opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci do/z placówki są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego co najmniej 2 metry w odniesieniu do pracowników szkoły/ oddziału przedszkolnego oraz innych dzieci i ich rodziców.
13. Jeśli dziecko skończyło 4 lata, Rodzic musi mu zapewnić indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i ze szkoły. W placówce nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
14. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do przestrzegania wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
15. Rodzice/opiekunowie prawni są świadomi, że jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej i pomiar temperatury będzie podwyższony, nie zostanie w tym dniu przyjęte do placówki.
16. Rodzice/opiekunowie prawni każdego dnia pobytu dziecka w szkole przynoszą własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć opiekuńczych i dydaktycznych mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub innym wyznaczonym przez nauczyciela miejscu. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi.
17. Rodzice/opiekunowie prawni każdego dnia pobytu dziecka w szkole zapewniają posiłki i napoje dla dziecka. oddziale przedszkolnym dla dzieci, które nie korzystają z wyżywienia.
18. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do przekazywania aktualnych informacji na temat stanu zdrowia dziecka.
19. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów ze szkoły.
V. PRACA SZKOŁY W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM:
- Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego świetlica pracuje w godzinach: 7:00-16:00. W tym czasie organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, prowadzone przez nauczycieli w grupach mieszanych. Odział przedszkolny pracuje /jest czynny w godzinach 7:00 – 16:00
- Odbiór dziecka rodzic/ opiekun prawny sygnalizuje dzwonkiem umieszczonym przy drzwiach wejściowych do szkoły/ domofonem do oddziału przedszkolnego.
- W czasie obowiązywania procedur wprowadza się zakaz korzystania z placu zabaw, mieszczącym się na boisku szkolnym. Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami. Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
- W czasie obowiązywania procedur nie będą wydawane obiady cateringowe w szkole. Dla dzieci przedszkolnych zapewnione jest wyżywienie dostarczane przez firmę cateringową w jednorazowych opakowaniach. Uczniowie przyniesione śniadanie spożywają w wyznaczonym przez nauczyciela czasie i pod opieką nauczyciela. Dzieci przedszkolne przyniesione śniadanie spożywają w czasie przerwy na posiłek dla całej grupy pod opieką nauczyciela.
- W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m (1 uczeń – 1 ławka szkolna).
- W grupie może przebywać do 6 lub 10 uczniów i 1 nauczyciel ( w zależności od wielkości sali). W grupie przedszkolnej do 12 dzieci. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali.
- Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.
- Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli)*.
* Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higieniczno-sanitarnych, - np. łazienek, ustępów). Powierzchnię każdej sali wylicza sięz uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują.
9. Z sali, w której przebywa grupa, zostały usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można zdezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.
VI. PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19
1. Dziecko, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) zostaje bezzwłocznie przez pracownika wyposażonego w maseczkę , fartuch ochronny i rękawiczki odizolowane do IZOLATORIUM – wyznaczone pomieszczenie (oddział przedszkolny – mniejsza sala oddziału przedszkolnego/ szkoła sala lekcyjna 33) .
- Pracownik pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 2 m odległości.
- Nauczyciel zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji.
- Dyrektor lub pracownik wskazany przez dyrektora bezzwłocznie zawiadamia rodziców o zaistniałej sytuacji. Dyrektor zawiadamia stację sanitarno- epidemiologiczną, w razie złego stanu dziecka dzwoni na numer 112.
2.Pracownicy szkoły, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno- epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
- Pracownik, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) zgłasza fakt dyrektorowi i bezzwłocznie udaje się do wyznaczonego pomieszczenia – IZOLATORIUM.
- Dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań zabezpiecza się w fartuch ochronny, maskę i rękawiczki.
- Dyrektor bezzwłocznie zawiadamia odpowiednie służy, które podejmują dalsze kroki bezpieczeństwa.
- Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup uczniów, powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez inspektorat sanitarny.
- W razie konieczności ustalona zostanie lista osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach budynku, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
4. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady. Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
5. Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmują decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia.
VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie od 25 maja 2020 r. i obowiązują do czasu ich odwołania.
2. Wszyscy pracownicy szkoły są zobowiązani do ich stosowania i przestrzegania.
3. Zapoznano wszystkich rodziców oraz pracowników szkoły z treścią procedury poprzez umieszczenie dokumentu na stronie internetowej szkoły, tablicy ogłoszeń oraz przesłanie przez e-dziennik.
WNIOSEK ZGŁOSZENIA DZIECKA
DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH*, W ZAJĘCIACH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM* LUB ZAJĘCIACH SPECJALISTYCZNYCH*
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W JEZIORZANACH
*właściwe podkreślić
Po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania opieki w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią COVID-19, wnioskuję o przyjęcie mojego dziecka……….................................................................................., klasa ...................
Imię i nazwisko
do udziału
- w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w Szkole Podstawowej ……………………………………………., ze względu na niemożność pracy zdalnej i konieczność powrotu obydwojga rodziców/opiekunów prawnych do pracy; planowane godziny pobytu Dziecka w Szkole ....................................................
- w zajęciach w Oddziale Przedszkolnym, ze względu na niemożność pracy zdalnej i konieczność powrotu obydwojga rodziców/opiekunów prawnych do pracy; planowane godziny pobytu Dziecka w Oddziale ..............................................................................
dziecko będzie korzystało ze śniadania, ze śniadania i obiadu
- zajęciach specjalistycznych: jakich? ……………………………………….…....................
…………………………………………………………………………………………………...
- Oświadczam, że po zakwalifikowaniu Dziecka do opieki, dostosuję się do wszystkich obowiązujących w szkole zasad i będę ich przestrzegał. TAK/NIE*
- Przyjmę do wiadomości wszelkie bieżące informacje na temat podejmowanych decyzji dotyczących rozpoczęcia pracy szkoły oraz działalności szkoły w okresie pandemii COVID-19 , które będą zamieszczane w dzienniku elektronicznym Librus. TAK/NIE*
- Zobowiązuję się do wypełnienia ankiety o aktualnym stanie zdrowia Dziecka/Rodziny przed pierwszym przekazaniem Dziecka Personelowi Szkoły. TAK/NIE*
- Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała mojego Dziecka, w przypadku wystąpienia podczas pobytu w szkole objawów chorobowych. TAK/NIE*
- Przyjmuję do wiadomości, że jeżeli moje Dziecko przejawiać będzie niepokojące objawy chorobowe, zostanie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu. TAK/NIE*
- Zobowiązuję się odebrać moje Dziecko ze szkoły w trybie pilnym po otrzymaniu informacji telefonicznej ze Szkoły. TAK/NIE*
- Oświadczam, że podany przeze mnie numer telefonu ................................................., jest numerem służącym do szybkiej komunikacji w sytuacjach wymagających pilnego kontaktu Szkoły z Rodzicami. TAK/NIE*
- Przyjmuję do wiadomości, że jeżeli moje Dziecko będzie stwarzać zagrożenie dla siebie i innych, nie podporządkowując się poleceniom Nauczyciela i Pracowników Szkoły, nie będzie mogło korzystać z opieki w okresie zagrożenia epidemicznego w związku z COVID-19. TAK/NIE*
*Właściwe podkreślić. Wybranie odpowiedzi NIE uniemożliwi zakwalifikowanie Dziecka do zajęć w SP w Jeziorzanach
Ze względu na ograniczania dotyczące liczby dzieci w grupie świetlicowej – do 10 dzieci w naszej szkole- do 12 dzieci w oddziale przedszkolnym, ustalając kolejność przyjęć, stosuje się następujące kryteria:
Kryteria pierwszeństwa
TAK
NIE
Oboje Rodzice (Rodzic samotnie wychowujący) pracują – wykonują pracę na terenie jednostki organizacyjnej pracodawcy i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu
Przynajmniej jeden z pracujących rodziców wykonuje pracę:
a) w systemie ochrony zdrowia, realizując zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
b) w służbach mundurowych, realizując zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
c) handlu i przedsiębiorstwach produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
W przypadku większej liczby zgłoszonych dzieci niż liczba miejsc na zajęcia świetlicowe- ……….. w naszej szkole- zastosowane zostaną dodatkowe kryteria:
Dodatkowe kryteria
TAK
NIE
Dziecko z rodziny wielodzietnej (troje i więcej Dzieci w wieku szkolnym)
Dziecko posiadające niepełnosprawne Rodzeństwo
Dziecko wychowywane przez niepełnosprawnego Rodzica/Rodziców
………………………………….., dnia......................................................
miejscowość
Podpisy obojga Rodziców
1.………………………………...........… 2. ….……………….........................………