• 11Listopada nasze Święto Narodowe

11 listopada  przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie tej doniosłej uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali pełną wersję hymnu państwowego oraz wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy czwartej.

Przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacją wiersza, co zapewne przyczyniło się  do głębszego przeżywania tych chwil.

• Czytanie to.....rozwój

• 26 października w naszej szkole podczas przerwy o godz. 10.00 prawie nie było słychać rozmów.  Na korytarzu szkolnym rozlegał się szelest przewracanych stron…

Dziś nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie” czyli bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Większość uczniów z klas młodszych oraz starszych przyniosło dziś ze sobą ulubione książki i podczas przerwy czytało je samemu lub w towarzystwie kolegów. W „Przerwie na czytanie” wzięli udział także nauczyciele.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, uwrażliwianie na słowo pisane. Poprzez czytanie uczniowie rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo.