• O NAS

W roku szkolnym 2023/24 przy naszej szkole działają 2 oddziały przedszkolne:

3-4-5 latki –  „Myszki”

5-6 latki – „Sówki”

O bezpieczny i wszechstronny rozwój dzieci dba wykwalifikowana kadra:

3-4-5 latki –  mgr Monika Wyżga, mgr Joanna Dąbek- Korpała

5-6 latki – mgr Maria Gałek

Oddziały Przedszkolne realizują „Podstawę programową wychowania przedszkolnego” z dn. 14 lutego 2017 r. (poz. 356) w oparciu o  „Program wychowania przedszkolnego” Elżbiety Kordos.

Godziny bezpłatne, w ramach których realizowana jest Podstawa programowa obowiązują między 8:00 - 13:00.

Kadra pedagogiczna respektuje zasady zrównoważonego rozwoju. Propaguje dbałość o zdrowie oraz  zachowania przyjazne przyrodzie. Przedszkole rozwija kompetencje społeczne dzieci, uczy współdziałania
          i prowadzi planowy proces wychowawczy, oparty na wartościach. Dzieci uczą się odróżniać dobro od zła. Katalog wartości obejmuje: dobro, piękno, prawdę, miłość, przyjaźń, współdziałanie, szacunek, zdrowie, przyrodę, ojczyznę.

Nauczycielki kształtują tożsamość narodową i regionalną wychowanków, a także poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej. Ponadto placówka rozwija  zainteresowania i uzdolnienia dzieci, doskonali kompetencje poznawcze wychowanków.

W tym celu stosują różnorodne metody i formy pracy, organizują uroczystości wewnątrz przedszkolne (Święto Przedszkolaka, Dzień Chłopaka, Dzień pluszowego Misia, Andrzejki, Dzień Ziemi) oraz prowadzą zajęcia dodatkowe.

W ofercie edukacyjnej proponują twórcze metody pracy wychowawczo – dydaktycznej:

• twórcze metody aktywności ruchowej: C. Orffa, R. Labana, A. i M. Kniessów, KLANZA – Pedagogika Zabawy
          • Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
          • Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
          • metodykę nauczania matematyki wg E. Gruszczyk- Kolczyńskiej i E. Zielińskiej,
          • aktywne słuchanie muzyki B. Strauss.

Religia - środy i piątki:

3-4-5 latki - godz. 13.00 - 13.15

5-6 latki - godz. 13.15 - 13.45

Język angielski:

3-4-5 latki - wtorki, czwartki, piątki, godz. 11.30-11.50 lub 12.30-12.50

5-6 latki - poniedziałki, środy, w ramach zajęć przedpołudniowych lub 12.15-12.45