• INFORMACJA O SZKOLE

" Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" - Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach jest placówką oświatową, obejmującą swoim obwodem dzieci z Jeziorzan i Ściejowic, która troszczy się o prawidłowy i wszechstronny rozwój każdego ucznia. Dzieci zdobywają wiedzę w miłej, bezpiecznej i twórczej atmosferze. Dzięki  zaangażowaniu Dyrektora Szkoły oraz  Nauczycieli nasza szkoła stale podnosi efekty kształcenia i wychowania. Bardzo ważną rolę odgrywa współpraca z Rodzicami oraz pomoc władz samorządowych z Panem Wójtem na czele. Budując pozytywny wizerunek szkoła współpracuje z sołectwami ze Ściejowic i Jeziorzan, Strażą Pożarną i miejscowymi Klubami Sportowymi.  Dużą wagę przykładamy do zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania  czasu zarówno w szkole jak i poza nią.

Szczególną opieką i troską otaczamy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Sala oddziału przedszkolnego jest przestronna i bardzo dobrze wyposażona.W klasach, w których uczą się młodsze dzieci zorganizowane są kąciki zabawowo-rekreacyjne.

Wszystko to sprawia, że jesteśmy nowoczesną, dobrze funkcjonującą szkołą kładącą nacisk na wszystkie aspekty nauczania i wychowania młodych ludzi.

Nasza Szkoła proponuje :

► dostosowanie treści programowych i wymogów do indywidualnych możliwości ucznia

► indywidualizację nauczania-- mało liczne klasy

► aktywne metody pracy

► programy autorskie

► naukę języka angielskiego od klasy pierwszej i języka niemieckiego od klasy siódmej

► zajęcia świetlicowe

► opiekę pedagoga szkolnego

► zajęcia z logopedą dla dzieci z wadami wymowy

► zajęcia wyrównawczo - kompensacyjne

► naukę informatyki w nowoczesnej pracowni od klasy pierwszej

► dobrze wyposażone klasy