• JAN PAWEŁ II

Jan Paweł II (prawdziwe nazwisko Karol Wojtyła), urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Poeta i poliglota a także aktor, dramaturg i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego, ale przede wszystkim Sługa Boży Kościoła katolickiego- papież.
        Był pierwszym i jedynym Polakiem sprawującym urząd głowy kościoła katolickiego w stolicy piotrowej, Watykanie. Wcześniej był arcybiskupem krakowskim, kardynałem. Na papieża wybrano go na konklawe 16 października, po nagłej śmierci jego poprzednika Jana Pawła I.

Pomysł nadania imienia Jana Pawła II  wyrósł z przekonania, że warto wspominać wielkich tego świata i próbować ich naśladować z korzyścią dla siebie i innych. W trudnych czasach częstego zatracania podstawowych norm moralnych, jest to istotny aspekt w wychowywaniu współczesnego młodego pokolenia. Niezbędne jest więc przybliżanie osobowości, które własnym przykładem dostarczają najlepszych wzorców do naśladowania i stanowią życiowy drogowskaz.